24 Şubat 2010 Çarşamba

yaramaz hayvancıklar

Bu hayvanlar belgesellerde oynamaktan sıkılmışlar evlerimizi merak edip ekrandan fırlayıvermişler. Photoshop alıştırması olarak internetten bulduğum bu çalışmayı böcük ve kedicik için de uyarlıyım dedim. Hoş oldu ne dersiniz? yapılışı şöyle


1. Aşama :
İlk önce aşağıdaki resmi kendi bilgisayarınıza yükleyip Photoshop ‘da açın.2. Aşama :
Yeni bir layer açın ve yandaki araç menüsünden Pen Tool aracını seçin ve fotoğrafda gördüğünüz gibi ekran olan yeri dikdörtgen şeklinde etrafından çizin. Sonra layer ismini isterseniz Screen Outline diye adlandırın3. Aşama :
Aşağıdaki kaplan resmini de yükleyip Photoshop ‘da açın.4. Aşama :
Resmi sürükleyip en üstte yeni oluşturduğunuz layer a yerleştirin ve opacity değerini daha iyi çalışabilmek için şimdilik düşürün.5. Aşama :
Şimdi Screen Outline layer ına gelerek Ctrl + Enter tuşlarına basın ve Pen Tool ile çizdiğiniz alanı seçili alana dönüştürmüş olun. Sonra yandaki araç menüsünden Rectangular Marquee Tool aracını seçerek Shift tuşu ile kaplanın ayaklarını da alacak şekilde seçili alanınızı aşağıdaki resimde olduğu gibi genişletin...Sonra üstteki menüden select > Inverse yapın ve fotoğrafa gelip Edit > Cut yapın.

6. Aşama :
Böyle bir görüntü yakalamış olmanız lazım.7. Aşama :
Yine yandaki araç menüsünden Eraser Tool aracını seçin ve büyüklüğünü 9 pixel ve soft brush olarak ayarladıktan sonra ayaklarının etrafındaki yerleri silin.(Ben resmin uygunluğuna göre pen tool ile dekupe ederek sildim)
8. Aşama :
İşleminiz tamamlanmış demektir. Sonuçnot: alıntıdır...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

siz ne dersiniz?